Program 2019

Na pódiu se vystřídá 6 pečlivě vybraných kapel a bude připravený i doprovodný program.

Pokud na hrad přijdete dříve, bude možné stihnout ještě poslední prohlídku v 17.00.
Pod hradem lze stanovat. Děti do 15let měly a budou mít vstup ZDARMA.

Walden

Šumavská kapela zdravých myšlenek a nepodmíněné lásky vznikla v r. 2010. Navazuje na poetiku českeho i amerického undergroundu a užívá texty šumavských básníků i autorů beat generation. Pojďte opustit konzum a poznejte skutečnou svobodu. To jsou Walden - poezie v rytmu a pohybu.

18:30 až 19:15

 Lazer Viking

Glam Rock'n'Roll, sci-fi elektro rock v nekompromisně upřímném projevu. Lazer Viking je velmi žádaná záležitost. Co album, to událost a na světě jsou již tř. Pro někoho jen slipy a vlasy, pro všechny ostatní skutečný žánrový princ, který do toho dal vše, co má v srdci.

19:45 až 20:30

Květy

Netradiční nástrojové vybavení a skladatelské postupy, kontrastní používání jemných a syrových, respektive akustických a elektr(on)ických ploch, poetické, mnohovýznamové texty, naléhavý zpěv, energický a vtipný koncertní projev. To jsou Květy.

21:00 až 21:45

 Jolly Joker

Jolly Joker And the Plastic Beatles of the Universe. Kapela vystupuje pod tímto názvem od r. 91, zakládajícím členem je Petr Kumandžas (do té doby člen nejvýznamnější kultovní kapely 70. a 80. let Plastic People od the Universe). Kluci slaví úspěchy doma i po Evropě a revoluční deskou Heavy, Funky, Boxing'n'Roll ovlivňují generaci nově  vznikající hudební scény po pádu komunistického režimu.

22:15 až 23:00

Tygroo

Mix balkánské říznosti s hiphopem, trochu dubstepu a drum'n'bassu, to vše zahrané na akustické nástroje. Vystupovali v klubech a ulicích celé evropy. Saxofony, tuba, akordeon, bicí. To jsou Tygroo.

23:30 až 0:15

 Bratři

Říkáme jim malí Chemici, protože jsou dva a jsou to bratři, opravdoví bratři. Chemical Brothers určitě znáte, ale jejich českou variantu asi ještě ne. Bratři jsou vycházející hvězda pražské elektronické scény a představí na hradě svůj set na pomezí techna a experimentální elektroniky, kterou doplňují živé bicí.

00:45 až 1:30