Jaký bude program ročníku 2021?

Na hlavním pódiu se vystřídá 6 pečlivě vybraných kapel a bude připravený program na menších scénách mezi kapelami.

Pokud na hrad přijdete dříve, bude možné stihnout ještě poslední prohlídku hradu v 17.00.
Pod hradem lze stanovat. Děti do 15let měly a budou mít vstup ZDARMA.

China Soup

Kdo zažil jejich show, jistě ví, jak dokáže plzeňské seskupení čtyř kluků pod rozpálený kotel přikládat.
Digitální krautrocková show, na který se dupe.
Znáte to, špinavý riffíky, rychlý bubínky, uřvaný synťáky, dětský houpačky a bublající bassíky.

18:30 až 19:15

Madhouse express

Nestihli jste koncert Pink Floyd nebo Doors? Nevadí! Madhouse Express, jedno z nejžádanějších jmen domácí psychedelické scény, nás atmosférou vrátí zpět do 60. a 70. let. Připravte se na změny nálad, zasněné polohy, energetické bicí, šedesátkové klávesy a syntetyzátory. Tuhle hudební smršť si zamilujete.

19:45 až 20:30

Lambda

Čtyřčlenná instrumentální stoner/post rocková kapela z Českého Krumlova nechává naplno vyniknout zvuk svých nástrojů. Lambda na hradě Rabí odvypráví svůj hudební příběh bez jediného slova. Těžké kytarové riffy a post rockové plochy protkané melodiemi již očarovali posluchače v Evropě, USA, v Austrálii i Novém Zélandu.

21:00 až 21:45

Good times only

S tímle pražským boybendem zažijem na hradě “Pěkný chvíle”. Soudíme tak podle názvu jejich stejnojmené, dlouho očekávané debutové desky. Vítězové pátého ročníku Startéru Radia Wave, Good Times Only dle svých slov zahrají “Indie-pop s přesahem do denního snění a českými texty,“

22:15 až 23:00

Tomáš Palucha

Zvukový mágové a alchymisté, kteří vás učarují a už nepustí. Pražská rocková kapela Tomáš Palucha je inspirována krautrockem, ambientem a ranným post-rockem. Jejich mohutné atmosférické instrumentální plochy s dubovou vibrací se střídají s intimními kytarovými dialogy. Debutové LP Guru Radio Wave označilo za nejlepší české album roku 2016. Za album Čaro získali nominace na desku roku v cenách Vinyla a Apollo.

23:30 až 0:15

Méta Monde

Osmdesátkový futurismus a vesmírné hudební vize představí dvojice Méta Monde z Vršovic. Jejich debutové album s nabušeným synthpopovým zvukem a chytlavými refrény sklidilo kladné reakce fanoušků i odborné veřejnosti.

Hitovka Dying jim vynesla vítězství v letošním ročníku Startéru na Radiu Wave.

00:45 až 1:30

Anna Vaverková

Až z Berlína za námi přijede zpěvačka, skladatelka a producentka Anna Vaverková. Na Ruinfest přiveze osobitý a moderní přístup k písničkářství. Kromě sólové tvorby působí jako klávesistka berlínské kapely The Flavians, se kterými si zahrála třeba na festivalu Glastonbury.

2x mezi kapelami

Sebedrás

Poctivý zvuk kytary, chytrý aranže a texty, který dávaj smysl. Sebedrás hraje převážně autorské písně Jiřího Vaňka, od nějž jste možná něco četli nebo viděli: blogy 1000 věcí, co mě serou a Poslední důvod proč se nezabít.

Můžete se těšit na směsici jasných rádiových hitů přes hospodské halekačky až po balady.

2x mezi kapelami

tracklist.cz DJ's

Za tracklist.cz stojí čtveřice nadšenců, kteří o hudbě píšou, nahrávají podcast, ale hlavně jsou aktivní DJs s mnohamejdanovými zkušenostmi.

Každý se věnuje různým žánrům, tempům a polohám elektronické hudby. Všichni však kladou důraz na selekci.

po celou dobu akce