Program 2023

Na hlavním pódiu se vystřídá 5 pečlivě vybraných interpretů a bude připravený program i na menších scénách.

Pokud na hrad přijdete dříve, bude možné stihnout poslední prohlídku hradu v 17.00.
Pod hradem lze stanovat. Děti do 15let měly a budou mít vstup ZDARMA.


Brighter Days

Pražská pětice Brighter Days mísí na corových základech prvky post-rocku, math-rocku, midwest ema a dalších stylů zabalených do měkkého zvuku a citlivého projevu. Brighter Days se na scéně pohybují od roku 2016, pravidelně koncertují v České republice i v zahraničí.

18:15 - 19:00


The Valentines

Minulý rok kapela bohužel nemohla vystoupit kvůli nemoci, věříme, že se letos The Valentines na pódiu Ruinfestu objeví.

Mladé hradecké trio, oscilující mezi 80s estetikou Let's Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hraje dle svých vlastních slov „veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech“. S písničkou "Stay or Go" se loni dostali do finále českého kola Eurovize 2022.

19:40 - 20:20


Page Turners

Pražská kytarovka Page Turners, se skládá ze tří introvertů a jednoho extroverta, Vytváří melancholickou, ale energickou muziku pro všechny, kdo si rádi zatančí i když je jim smutno. Svou hudbou vytváří příběhy o lásce, smutku a štěstí prostřednictvím kytarového indie, hip-hopu a rnb beatů. 

21:00 až 21:50


Katarzia

Katarzia je slovenská zpěvačka, textařka a producentka žijící v Praze. Osobitou tvůrčí trajektorii započala skoro folkově laděným debutem Generácia Y. Na druhém albu a třetím albu  se nechala inspirovat subtilní elektronikou a v okouzlujícím míchání organických a elektronických vlivů. Přestože se Katarzia na slovenské a české scéně etablovala již na počátku minulého desetiletí, nyní její osobitá tvorba zasahuje do nejrůznějších koutů hudebního vesmíru, který nelze zkratkovitě označit pouze jednou žánrovou nálepkou.

22:30 až 23:20


Manon Meurt

Krása, hluk, chvění.  Manon meurt každým koncertem překračují svůj shoegaze stín a zhmotňují se v prostoru plném intimních emocí, křehkosti a zranitelnosti. 
Loni stihli předskakovat ambasadorům labelu Sargent House Russian Circles (US) a Helms Alee (US) nebo taky emo hvězdám uplynulé dekády My Chemical Romance v O2 Aréně.  I když Manon Meurt poslední roky víc a víc tíhli k temnějšímu a tvrdšímu zvuku, drtivě sentimentální plochy kytar a utopené romantické vokály pořád dominují. 
 

00:00 až 00:50


Bašta Stage

Evah

Slyšeli jste už o Evah? Tato indie popová zpěvačka, kytaristka a skladatelka se svým jedinečným zvukem a podmanivými texty vzbudila vlnu zájmu.

Její hudba je krásnou směsicí elektronických beatů a oduševnělého vokálu, která vás vezme na cestu láskou, ztrátou a vším mezi tím. Pokud hledáte něco svěžího a inspirativního, určitě nebudete jejím vystoupením zklamaní!

2x mezi kapelami


Ernest Voltr

Ernest Voltr je nejlepší písničkář na světě. Jeho věhlas překračuje všechny meze. Známý je napříč všemi kontinenty - od Atlantidy, přes Arktidu a Antarktidu až do Austrálie. 

To co z něj září, (psáno v říjnu), je mnohem víc, než jen obyčejná muzika.  Papež František se k osobě Ernesta Voltra vyjádřil takto: "Je to jak když vás stroj na řezání dřeva objímá a líbá všemi svátostmi." 

2x mezi kapelami


Tracklist.cz stage

Bloome

Loni to nevyšlo, a tak Bloome zveme na Ruinfest znovu!Elektro popové duo, které s Kristininým textařstvím a Martinovou kytarou a produkcí vytvořilo sérii skladeb, které dokonale zachycují škálu emocí, od nostalgických melodií po rychlejší a synťákové skladby. 

Singly z jejich EP 'Gone, Gone' bodovaly ve Velké Sedmě Radia 1 a byly zařazeny do editoriálních Spotify playlistů včetně New Music Friday CZ/SK a dalších.  

vystoupí na Tracklist.cz stage


Tom Holič

Zpěv , trumpeta , looper a syntezátory v podání brněnského kadeřníka tom holič, prince ambientních poloh elektroniky. Tomáš je milovník malých analogových mašinek, melodického atmosférického zvuku, zasněných melodií, zpěvu a ploch hraných na trumpetu .

Bez předchozího hudebního vzdělání nebo muzikálního rodinného zázemí se Tom jednoho dne rozhodl, že bude dělat house a od té doby je v tom vynikající. Živou elektroniku spojuje v looperu se svým hlasem a hrou na trumpetu a jde mu to s přirozeností a odzbrojující lehkostí.

vystoupí na Tracklist.cz stage


tracklist.cz DJ's

Za tracklist.cz stojí čtveřice nadšenců, kteří o hudbě píšou, nahrávají podcast, ale hlavně jsou aktivní DJs s mnohamejdanovými zkušenostmi.

Každý se věnuje různým žánrům, tempům a polohám elektronické hudby. Všichni však kladou důraz na selekci.

po celou dobu akce