Jaký byl program ročníku 2022?

Na hlavním pódiu se vystřído 6 pečlivě vybraných interpretů a byl připravený program i na menších scénách.

Pokud jste na hrad přišli dříve, bylo možné stihnout ještě poslední prohlídku hradu v 17.00.
Pod hradem lze stanovat. Děti do 15let měly a budou mít vstup ZDARMA.

Vanda

Kapela VANDA loni nemohla bohužel na Ruinfestu vystoupit. Pevně věříme, že letošní reparát se vydaří a táborská indie rocková formace nám své loňské debutové album TEN na hradě představí.  Její hudba je charakteristická využíváním zvukové barevnosti vrstvených kytarových efektů v kombinaci s ženským vokálem a osobními texty. V tvorbě je patrná i inspirace v postpunku, shoegaze nebo new wave. 

18:30 až 19:15

Iggy Mayerov

Zasněné reverby kytar se proplétají se zdánlivě dobovými klávesovými linkami a hypnotickým ženským vokálem.
Pod křehkou skořápkou se ale skrývá silný songwriting a pod nánosem osmdesátkového retra najdeme překvapivě současnou a autentickou tvůrčí sílu. Nechte se unést touhle unikátní kombinací.

19:45 až 20:30

Amelie Siba

Amelie Siba - mladá, půvabná písničkářka z Prahy, je jednou z nejvýraznějších tváří současné české nezávislé hudební scény a její jméno je především spojováno s pojmy něžnosti a blízkosti.
Za debutové album Dye my hair, které si celé sama nahrála, zprodukovala, získala ceny Anděl a Apollo. 

21:00 až 21:45

ILLE

 Pražská čtveřice seskupená kolem Olgy Königové.  V roce 2013 vyšlo první studiové album kapely ILLE s názvem Ve tvý skříni, se kterým získala výrazný úspěch u fanoušků i kritiky a v roce 2014 získala nejvíce nominací na Ceny Anděl ze všech českých interpretů
Po úspěšném debutu vydala indiepopová kapela v březnu 2018 kritikou oceňované druhé album Pohádky pod producentským dohledem Dušana Neuwertha a ve vizuální spolupráci s přední českou výtvarnicí Eliškou Podzimkovou.

22:15 až 23:00

Acid Row

Acid Row jsou sympatičtí rouhači, pouštní hipíci metalu chrlící riffovou smršť s poselstvím soudného dne. 
Stonerová nálož napalmu, kořeněná ozvěmani doomu, drásavého noise rocku, či de-vadesátkové grunge.  
 Před nedávnem oslavili 10 let své existence, během které objeli bezmála dvě stě tuzemských i zahraničních klubů, nebo festivalů.

23:30 až 0:15

Omnion

Tomáš Reindl alias OMNION je hudební skladatel, multi-instrumentalista a hráč na tabla.
Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, ve kterých má hudba často extatický, transovní rozměr. Zároveň však s oblibou využívá současné hudební technologie a procesy.

00:45 až 1:30

Ivy Z

Pod jménem ivy z se skrývá sólový projekt Lenky Zbořilové, zpěvačky dreampopových Billow. 
IIvy Z debutovala v létě 2021 nahrávkou Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2, jež kromě rozličných žánrů písní přes lo-fi po weird pop zaujala i způsobem, kterým vznikala,  po dobu 16 týdnů každé úterý dokončila a vydala jednu skladbu. 

2x mezi kapelami

Čtvrt na smrt

Čtvrt na smrt je projekt básníka a hudebníka Jana Vacíka, který lze slyšet v Žižkovském tunelu, ozvučených klubech i festivalech, ale i kavárnách nebo menších klubech, kde není potřeba mikrofon. 
Jedná se pouze o vlastní autorskou tvorbu hudby i textů. Aby se vyhnula složitému procesu žánrového zařazení, vymyslela si vlastní – „Nefolk“ Jistě si ale všimnete vlivů post rocku, punku či alternative rocku.

2x mezi kapelami

Bloome

Pražský electro/synth popový projekt Bloome tvoří zpěvačka a songwriterka Kristine Jandečková s kytaristou a producentem Martinem Fejfarem. Jejich hudba se vyznačuje sklonem k nostalgii i ostřejším beatům a synťákům. 
Ve své tvorbě čerpají z celé škály nálad, jejich často introspektivní texty se na EP 'gone, gone' inspirují především působením bezprostředního okamžiku. 

vystoupí na Tracklist.cz stage

Bariel a TMA

Bariel & TMA se věnují prolínání elektronické hudby s analogovými syntezátory. Hudebník a producent Jakub Baierl (Méta Monde, YOGA Kolektiv) spojil síly s multimediálním programátorem a hudebním mágem Tomášem Martínkem (TMA), který stál také u zrodu pražského komunitního labelu Bad Names. 
🎹 Od jejich společného live setu lze očekávat průlet různými žánry – od ambientu s fragmenty nahrávek městského prostředí až k hlubokým, pulzujícím beatům a klubové hudbě vybízející k tanci.. 

vystoupí na Tracklist.cz stage

tracklist.cz DJ's

Za tracklist.cz stojí čtveřice nadšenců, kteří o hudbě píšou, nahrávají podcast, ale hlavně jsou aktivní DJs s mnohamejdanovými zkušenostmi.

Každý se věnuje různým žánrům, tempům a polohám elektronické hudby. Všichni však kladou důraz na selekci.

po celou dobu akce