Kdo zahrál na ročníku 2018?

Na pódiu se vystřídalo 6 pečlivě vybraných kapel a byl připravený i doprovodný program. Tak mrkněte níže.

Hradní brána otevřena

Pokud jste přišli na hrad dříve, bylo možné stihnout ještě poslední prohlídku v 17.00.
Jídlo, pití, workshopy, neopakovatelná atmosféra, hradní příkop pod hradem pro stanování. Děti do 15let měli a budou mít vstup ZDARMA.

JAM4U

JAM4U

Šestý ročník festivalu pořádaného na hradě Rabí otevře v okolí dobře známá, dobře znějící, hrající jazz a funky a dobře šlapající kapela ze Sušice a Horažďovic.

teepee

Zastavte se, zasněte se. Jsou tady teepee. Ojedinělá kombinace dreampopu a indie folku. Kombinace vokálů této mladé dvojice vás nenechá na pochybách, že se jedná o velký objev české nezávislé scény. Jejich zvuk je definován akustickou kytarou zpěváka Masona doplňovaný křehkými tóny elektrické kytary zpívající kytaristky Terezy místy obohacené o samply a syntetické zvuky. Melancholické anglické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely. Stačí se posadit do trávy a užít si to.

Baro Chandel

Jejich uřvaný stoner rock je dobré vidět na živo. A před soumrakem na hradě Rabí budete mít možnost. Baro Chandel znamená romsky cosi jako „velkej smrad”, a jak se smíchem vzpomínají bratři Petr (bicí) a Pavel (kytara) Podzimkové, tento termín velmi často užívala maminka, když vstupovala do jejich tehdy ještě dětského pokoje plného propoceného oblečení. Před muzikou se totiž intenzivně věnovali fotbalu. Kapelu založili spolu s Petrem Vorudou (kytara) a když v roce 2016 přišel baskytarista Michal Hamáček, byli kompletní. Letos je mezi doporučené naděje tuzemské alternativní scény zařadili na Aktualně.cz a stihli vydat své první album.

 

Houpací Koně

Dráty, roury, výměníky, teplárny, boudy a kůlny stejně jako skalní věže, divoký strže, borovice v písku, louky vysoko v kopcích. Paneláky a zasedačky vedle baroka a renesance. Ošklivost i krása. Na baru vedle sebe ten nejlepší a nejhorší koktejl, co Střední Evropa umí namíchat. To jsou Houpací Koně. Kapela z Ústí nad Labem, kterou jste mohli v Sušici před léty pravidelně slyšet třeba v Kloubu nebo na Santosu. Koho zajímá nejlepší kapela z paneláku, nesmí na hradě Rabí chybět.

Vasilův Rubáš

Ve dvou se to dobře táhne, obzvlášť když to zní jako celá kapela. Kapela ze samejch pankáčů a taky pár folkáčů a ještě bubínkářů a taky elektroniků. „Nenuťte nás pracovat, když je takle krásně!“ Prosba, kterou v jednom ze svých vtipných i úderných textů apeluje Vasilův Rubáš na zaměstnavatele světa. My apelujeme na příznivce ruin a dobrých mejdanů, aby si 9. 6. udělali výlet do Rabí a poslechli Wasilla, Rubiho i mnoho dalších.

Fertilizer

Dámy a pánové, letos vše zakončí Fertilizer. Retrofuturistická kombinace četných forem rockové hudby a hardware syntezátorů, stojí jednou nohou v osmdesátých letech, zatímco druhá vykračuje do vzdálené budoucnosti. Toto zdánlivě nesourodé uskupení celkem úspěšně hnojí hlavy nepoučitelných zvědavců. Buďte připraveni po půlnoci pod podiem. Trsneme si!