Jaký bude ročník 2017?

Na pódiu se vystřídá 6 pečlivě vybraných kapel a bude připravený i doprovodný program. Tak mrkněte níže.

Hradní brána otevřena

Pokud přijdete na hrad dříve, stihnete ještě poslední prohlídku v 17.00.
Jídlo, pití, workshopy, neopakovatelná atmosféra, hradní příkop pod hradem pro stanování. Děti do 15let vstup ZDARMA.

Lekses

Lekses

Pátý ročník festivalu pořádaného na hradě Rabí otevře dobře znějící undergroundovo-punková a dobře šlapající kytarovka ze Soběslavi. Pokud vše vyjde, tak kapela zahraje na náměstí v Rabí.

Zajíc Company

Zajíc Company

Někdo o nich slyší poprvé, někdo možná tuší, někdo naopak moc dobře ví. Faktem je, že na scéně se pohybují zhruba 15 let. Představujeme kapelu Zajíc Company. Kvarteto z Karlových Varů spojuje principy elektronické hudby s živými nástroji, moderní dance postupy s funkem, rockem a dalšími elementy. A když tohle dělají skutečně kreativní muzikanti, kteří mají nápady, smysl pro mimořádně pestré aranže a neméně barevný celkový sound, je to radost poslouchat. Pokud se Vám líbí TATA BOJS, určitě nesmíte koncert Zajíc Company zmeškat.

NANO

NANO

Letošní ročník bude plný naplněných přání. První odhalenou kapelou jsou NANO. V hledáčku jsou již asi třetím rokem, ale až letos to vyšlo. Nano je indie elektro popová čtveřice, která spojuje rock'n'rollovou energii a silné melodie s melancholickým nádechem do jedinečného hudebního zážitku. Dala se dohromady v roce 2010 a od roku 2011 se pohybuje po českých klubech. Nano dokazuje, že inteligentní a energický pop existuje a jednoduchost může být sofistikovaná.

Donnie Darko

Donnie Darko

Kapela z města hudbě a nejen jí zasvěceného. Tihle tři Plzeňáci našli své kapelní alterego v postavě amerického pubescenta, který to v žádném případě nemá jen tak. Energická rocková kytarovka s dobře znějícím zpěvem v angličtině podobně jako kapelní filmová předloha uhání vpřed jako (u Donnieho doslova) o život. Občas přibrzdí aby mohla nabrat dech, ale pak zase vztyk a jedem! A když nemůžeš? Zrychli!

The Atavists

The Atavists

Když před dvěma lety českou hudební scénou prolétla tahle zbrusu nová senzace, tak všichni z náhlého závanu čerstvého vzduchu zalapali po dechu. Hudba hradeckých The Atavists totiž pořádně čpí sedmdesátkovým stoner rockem a trávou, tak šedesátkovým surf-rockem a LSD a vše vyvažuje lehká příchuť buesových kořenů delty Mississippi. Charakteristický zvuk skupiny tvoří špinavé kytary, nakřáplé retro varhany a osobitý vokální projev frontmana Adama Krofiana.

Vložte Kočku

Vložte Kočku

Elektronika, akustické nástroje, kus Faith no More, kus Queens of the Stone Age a chvilkami i moravský folklór. To vše osobitě pojaté a řádně zohýbané. To jsou Vložte Kočku. Ruinfest má štěstí, že bude probíhat ve zřícenině, jinak by ji tihle pražští kluci svojí zvukovu dělovou koulí zřejmě vytvořili. Z Ctrl/C - Ctrl/V odeberte Ctrl/C, přidejte kočku a nebudete litovat!