Otázky a odpovědi

Tady naleznete vše, co potřebujete vědět k tomu, abyste k nám vždy bez problémů přijeli, užili si festival a v pořádku dorazili domů.

Místo konání koncertu

Kde festival proběhne?

Na hradě Rabí ležící ve stejnojmenné obci v Pošumaví nad řekou Otavou, mezi městy Sušice a Horažďovice.
Je to největší hradní zřícenina v České republice.

Je Ruinfest open-air?
A jak to bude se vstupem?

Ruinfest - Za zdmi to zní se odehrává přímo na nádvoří hradu.
Do měsíce bude spuštěný předprodej zde na webu na stránce Vstupenky. Vstupenky bude možné koupit přímo u vstupu na kase.

Doprava

Jak se na festival dostanu?

GPS a mapa ZDE. Auto můžete vždy nechat přímo na náměstí. Do Rabí se lze dostat autobusy ze Sušice i Horažďovic. Navíc několikrát denně jezdí přímý spoj
Praha (Na Knížecí) - Sušice. Ti, kteří jeli z Plzně nebo Českých Budějovic mohou dojet vlakem s jedním přestupem v Horažďovicích předm. do zastávky Žichovice. Odsud je to cca 20 minut chůze podél řeky Otavy. Více na IDOS.cz

Mohu na Rabí přespat?

Bude opět připravený prostor přímo pod hradem, kde si můžete beztrestně a bez poplatků postavit vlastní stan. V Rabí je také několik pensionů, hotel a ubytovna. V případě zájmu o ubytování nás kontaktujte.

Občerstvení a pití

Co Pivo? Drinky? Nealko?

Na čepu minule bylo lahodné pivo 10° Sušičák z místního pivovaru U Švelchů. Jak to bude letos ještě nevíme. Bude k mání medovina. Jinak Whisky nebo Cuba Libre? Nebude problém. Nealkoholické pivo je samozřejmostí. Pokud máte rádi limču, tak rozhodně nepohrdnete Šumavěnkou.

Co když dostanu hlad?

Ve stánku s občerstvením se budou udit klobásy a grilovat steaky. Vegetariáni si mohou poručit třeba uzené nebo grilované tofu.

Ostatní

Kde bude WC?

Odskočit si můžete na hradní veřejné WC, umístěné 200 metrů pod hlavní branou, kde budete mít vždy „keramický“ komfort.

Můžou na festival psi?

Ano, ale pouze s náhubkem.

A co moje děti, mohou se někde zabavit?

Byl opět připravený workshop. V cirkusovém stánku bude možnost půjčit si žonglovací míčky, kužely, flowersticks, yo-yo, diabolo a jednokolku. Děti si zde můžou i malovat. Navíc si zde lidé můžou vyrazit odznáček s logem Ruinfestu.

Pořád si nevím rady, co mám dělat?

Mrkněte do kontaktů a napište nám e-mail, nebo zavolejte.